2 Haziran 2012 Cumartesi

Solak Arsenal

Lukas Podolski, Almanya Milli Takımı'nın ve Köln'ün başarılı sol açık ve forvet oyuncusuydu. Süper bir sol ayağı da var bildiğiniz gibi. Kaleye zaman zaman füze gibi şutlar atabiliyor yıldız oyuncu. Bu sene de Arsenal'in himayesi altında olacak bu yıldız oyuncu. Arshavin'in yedeği mi olur bilinmez ama Arsenal 2 tane süper solak oyuncuya sahip şu anda. Solak futbolcular sağ ayaklı futbolculara göre daha nadirdir futbolda, bu nedenle her biri özel nitelikler taşır.

Arsenal de gelecek sezon adına 2 şutör ve bitirici sol ayak kazandı. İngilizce tabiri ile "Long Range Shooter" futbolda maç zora girdiğinde çok işe yarayabiliyor. Bir Alman ve bir Hollandalı sol ayakla Arsenal gelecek sene için bir plan yapmaya başladı.


İkisinin süper bir ikili olacağından hiç şüphem yok. Buna Van Persie'nin geçen sezonki form grafiğini de eklediğimizde şüpheler ortadan kalkıyor zaten.

Arsene Wenger böyle durumları çok iyi yorumlayan birisi, hangisini, kimi kimin yanında, nasıl oynatacağını bilen bir Fransız kişilik kendisi...


~ Umut Naderi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder